Mapa serwisu | Kontakt

Marszrutka na Krymie

Bardzo wygodny i szybki sposób dojazdu do miejscowości wypoczynkowych gwarantują tzw. „marszrutnoje taxi” – czyli po prostu marszrutki. Marszrutka – to zwykły mikrobus (Mercedes, Volkswagen, Ford), który nie jeździ w barwach KrymAutoTransu.

Odjeżdżają z innego miejsca niż dworzec autobusowy. Cechą charakterystyczną marszrutek jest to że nie mają ściśle określonego grafiku ruchu. Częstotliwość wyjazdów reguluje prawo popytu i podaży. Zazwyczaj ruszają gdy wszystkie miejsca są wykupione. Opłatę wnosimy u specjalnej osoby z grubym portfelem na pasku lub u kierowcy. Marszrutki również nie posiadają dużych bagażników. Podczas przejazdu większość bagażu towarzyszy podróżującym wewnątrz pojazdu.

Obok dworca autobusowego „Symferopol - Kurortnyj” są dwa postoje marszrutek. Znajdują się pod tzw. „zegarem” – czyli pod wieżą z zegarem i czerwoną gwiazdą, która jest dobrym punktem orientacyjnym. Znaleźć to miejsce jest bardzo prosto, gdyż leży 20 m od dworca autobusowego. Poprawnie skierują też Cię liczne „żywe wskaźniki” – osoby mocno zachęcające by jechać do Jałty po pierwsze „niedrogo”, po drugie „natychmiast”. Parkingi marszrutek mieszczą się od razu jeden po drugim. Marszrutki z pierwszego rzędu są mniejsze i droższe, natomiast szybko się napełniają. Marszrutki z drugiego rzędu są nieco większe, tańsze ale „ładują się” wolniej.

krym-info

Odpowiedzi

Gość (Gość):

bylam teraz na krymie, i jak z Simeiz chcielismy sie dostac do Symferopol wyszla taka sytulacja ze nie bylo miejsc na bezposredni autokar i pojechalismy (grupa 14osobowa) marszrutka do Jauty i jak dojechalismy to kierowca wylecial z marszrutki i zalatwil nam odrazu bez czekania nastepna zeby dojechac do Symferopola, a balismy sie ze nie uda nam sie znalesc szybko transportu i ze przyjdzie nam czekac trochu w Jaucie, wkoncu 14 osob to nie malo a do tego kazdy mial olbrzymi, ciezki plecak (ok.60-80 litrow pojemnosci)