Mapa serwisu | Kontakt

Kuchnia rosyjska

Kuchnia rosyjska

Kuchnia Rosyjska jest bardzo ciekawa oraz osobliwa ze względu na wiele wpływów z Europy oraz z Azji. Sztuka kulinarna w Rosji sięga VI wieku p.n.e. W tym czasie żołnierze piechoty mongolskiej przynieśli wiele zwyczajów ze swoich stron, miedzy innymi to dzięki nim nauczyliśmy się zakwaszać mleko bez tej sztuki nie mieli byśmy np. tak teraz rozpowszechnionych jogurtów, kwaszone były również inne produkty miedzy innymi kapusta czy buraki.

Niezwykły kwaśno słodki smak ma wiele potrawach kuchni rosyjskiej, miedzy innymi tak zwany Szczi (kapuśniak) jest to jedno z głównych dań tej kuchni znane od ponad 1000 lat, szczególnie w północnych oraz centralnych regionach Uralu, i na Syberii. Jest kilka rodzajów Szczi między innymi z mięsem oraz z samą cebulą (postne), z mała ilością soku z jabłek, z dużą ilością soku z kapusty, wszystkie te dodatki wpływają na tak zmienny ale jakże wspaniały smak tej potrawy.

Na kuchnie rosyjską miały wpływ również inne kuchnie np. kuchnia francuska - było to spowodowane modą jaka panowała w XIX wieku na wszystko co francuskie.

Kuchnia rosyjska jest zróżnicowana jak i klimat jaki panuje w tym kraju. W regionach długo skutych lodem (Ural, Syberia, Kamczatka) gotowane są dania o wysokiej zawartości kalorii. Jednym z takich dań są pielmienie z rodziny warenyków, polewane śmietaną (pierogi) których przygotowuje się setki sztuk na jeden posiłek.
Sztuka kulinarna jest bardzo rozpowszechniona w całej Rosji. Główne potrawy to przede wszystkim bliny, zupa Solianka, danie mięsne Boeuf Strogonow czy uzbecki płow.

Kategoria:

Odpowiedzi

Gość (Gość):

Mieszkam w Rosji i zdjecie jest bardzo mylne, oni tu nie jedza pierogow. W Restauracji jeszcze nigdy nie spotkałam pierogów tzw.ruskich.Zeby zjesc pierogi ruskie musialam pojechac do Polski.
Duzo potraw ziemniaczanych, sushi, barszcz "ukrainski" ...

Gość (Gość):

w VIw p.n.e nie było jeszcze Rosji i państwa mongolskiego.Mongołowie podbili Rosję w XIIIw i myślę że wtedy mogły się mieszać wpływy klinarne

Gość (Gość):

w VIw p.n.e nie było jeszcze Rosji i państwa mongolskiego.Mongołowie podbili Rosję w XIIIw i myślę że wtedy mogły się mieszać wpływy klinarne