Mapa serwisu | Kontakt

Walory turystyczne Krymu

KRYM - fascynujący i nadal nie do końca odkryty przez turystów zakątek Europy.
Znajdziesz tu nadmorskie plaże, malownicze skaliste zatoki, góry z licznymi jaskiniami, wodospadami i wąwozami, a także równinne obszary stepowe ze słonymi jeziorami.

Krym to miejsce, gdzie przez wieki Wschód spotykał sie z Zachodem; stąd ogromne bogactwo zabytków: starożytne greckie ruiny, intrygujące skalne miasta, pamiętające średniowiecze twierdze, ruiny ormiańskich klasztorów, a także pamiątki po Tatarach: meczety czy słynny Pałac chanów w Bakczysaraju.

Krym ro region dla każdego; dla miłośników wspinaczki skałkowej i jaskiniowej, dla pasjonatów wędrówek górskich, dla osób zainteresowanych historią i kultura regionu, i wreszcie dla tych, których kuszą czarnomorskie plaże.
Lato trwa tu aż pięć miesięcy, można więc do woli cieszyć się ciepłym morzem, piaszczystymi plażami, urokliwymi zatoczkami i bajecznie bujną przyrodą.

W nocy na bulwarach większych miast toczy się interesujące życie nocne. Dla jednych to świetna zabawa, dla niektórych szansa do znalezienia życiowego partnera. Aby zrozumieć ten styl, musimy wciągnąć się w niego, nie zwracając uwagę na barierę językową, która sama z czasem zniknie. Jednakże trzeba być naprawdę wytrzymałym, gdyż nocne życie pochłania dużo energii i oczywiście... pieniędzy.

Krym to także region uzdrowiskowy. Kompleksy sanatoryjne posiadają między innymi Jałta, Ałuszta i Eupatoria. Na uwagę zasługuje także delfinoterapia >>