Mapa serwisu | Kontakt

Nowy Świat

Nowy Świat

Ten czarujący zakątek Krymu nie jest podobny do żadnego innego miejsca na Półwyspie. Olbrzymia góra Sokół, tajemnicze groty i lazurowe zatoczki tworzą niezapomniany widok. Nieprzypadkowo w czasach antycznych osiedle, które się tu znajdowało, nazywano "Paradizo" (ze starogreckiego - park, raj). Wybrzeże Nowego Świata porastają rzadkie gatunki sosny i innych roślin. Nowy Świat słynie z produkcji szampana. Produkowany tu trunek jest jednym z najlepszych w Europie, zdobywał nagrody na wielu wystawach i konkursach win. Jednym z pierwszych ludzi, którzy zapoczątkowali produkcję tego szlachetnego alkoholu na Krymie, był książę Lew Golicyn. Dziś w jego domu mieści się muzeum, w którym możesz poznać historię winiarni i jego założyciela.

W Nowym Świecie możesz wędrować szlakami wiodącymi wśród urokliwych gór. Wspaniały widok rozpościera się z góry Karauł-Oba - na wiele kilometrów odkrywa się wybrzeże z cudownymi skałami i zatokami. Wręcz obowiązkowo należy przejść się ścieżką Golicyna , zwiedzić grotę, w której koncerty dawał słynny Fiodor Szalapin, wykąpać się na carskiej plaży, którą zachwycał się Mikołaj II i wziąć udział w degustacji niezwykłego szampana.

Odpowiedzi

Iwona_Wa (Gość):

Nowyj Svit to rzeczytwiście najpiekniejsze miejsce na Krymie, jakie widziałam. Ścieżka Golicyna jest naprawde wspaniała, a widoki zapierają dech w piersiach.