Mapa serwisu | Kontakt

Plaże na Krymie

Plaże w Eupatorii

Prawie wszystkie plaże są piaszczyste. Na plażach znajdują się prysznice i przebieralnie, a na plażowiczów czeka mnóstwo atrakcji. Życie toczy się tu całą dobę.

Wielbiciele mniejszego tłoku wybierają się poza miasto; piękne plaże są właściwie wszędzie dookoła.

Miłośnicy błotnych kąpieli mogą udać się nad jezioro Mojnaki.

Plaże w Sewastopolu

Plaża w Sewastopolu

Na południe od Zatoki Sewastopolskiej plaże są gliniasto-kamieniste (im dalej na południe tym więcej kamieni), zaś na północ gliniasto-piaskowe (im dalej na północ tym mniej gliny).

Na północ od Sewastopola położone są kolejno plaże Uczkujewska, Ljubimowka, i Kacza. Wszystkie są szerokie i niezbyt zatłoczone.

W centrum Sewastopola znajduje sie plaża Kryształowa.

Podążając na zachód na terenie rezerwatu Chersonez Taurydzki, znajdują się dwie plaże. Wokół jest kilka dobrych miejsc do skakania do wody i nurkowania z maską.
Za zachodnim ogrodzeniem rezerwatu znajdują się plaże Słoneczna i Piaskowa. Obie z drobnymi kamykami i nawożonym piaskiem.

Najpopularniejszą plażą jest Omega, położona w Zatoce Okrągłej. Regularnie dowożony jest tu piasek, morze jest ciepłe i płytkie.

Wiele osób preferujących cieszę i przestrzeń jeździ do Kozackiej Zatoki, Fiolentu i Bałakławy.

Plaże w Bałakławie

Plaża   w Bałakławie

W samym mieście na uwagę zasługuje plaża piaskowo-żwirowa - przy końcu zachodniej strony zatoki.
Natomiast na wschód od Zatoki Bałakławskiej znajduje się kolejno Bliska Plaża, Złota Plaża, Srebrna Plaża, i niewielkie urokliwe plaże w małych zatoczkach. Woda jest czysta i dość chłodna, szczególnie po sztormie.
Na Bliską Plażę można dojść w 20 minut, a na pozostałe można popłynąć jedną z licznych jednostek pływających, które czekają na klientów przy ul.Nazukina. Cena zależy od wielkości jednostki i odległości do plaży (od 3 do 50 UAH).

Plaże w Jałcie

Podróżując do Jałty należy się nastawić, że plaży w centrum miasta praktycznie nie ma. Brzeg został wybetonowany i położone gdzieniegdzie kamieniste plaże nie są zbyt ciekawe. Wiele do życzenia pozostawia też czystość wody jak i samych plaż.

Plaże w Ałuszcie

Plaże w Ałuszcie są piaskowo-gliniasto-kamieniste, z akcentem na te ostatnie. Woda staje się niemal od razu głęboka, a betonowe falochrony nie dodają uroku.
Plaże są wąskie i w większości płatne.

Plaże w Sudaku

Plaże w Sudaku

Największą atrakcją Sudaka, oprócz Twierdzy Genueńskiej, jest morze z przyjemnymi, acz zatłoczonymi plażami. Choć nie ma tutaj piasku, a dominują drobne kamyczki, plaże są bardzo atrakcyjne. Długie, łagodne zejścia do morza sprawiają, że do Sudaka co roku przyjeżdżają tłumy wczasowiczów. Niestety większość plaż jest płatna i mimo to zatłoczona.
Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się nad morze w czasie gdy w ośrodkach turystycznych jest pora obiadowa, wówczas niektóre popularne miejsca pustoszeją, a wejść na nie można za darmo. Aczkolwiek opłaty za wejście na krymskie plaże nie są wygórowane (ok 5 UAH).

Plaże w Teodozji

Złota Plaża

Najlepsza plaża w Teodozji, "Złota Plaża", położona jest kilka kilometrów od centrum, w stronę miejscowości Primorskoje.
Plaża wyłożona jest złotymi, drobnymi kamyczkami przypominającymi piasek oraz spora ilością pokruszonych muszli. Plaża jest szeroka, nie jest poprzegradzana, zejście do wody jest bardzo łagodne. Temperatura wody jest z reguły wyższa niż w okolicznych kurortach. Wstęp jest bezpłatny.

Plaże usytuowane w centrum miasta, nieopodal dworca kolejowego są kamieniste, zatłoczone, wąskie, a woda nie należy do najczystszych.

Plaże w Koktebel

Plaża  w Koktebel

W związku z dużą popularnością Koktebela każdego lata przybywają tutaj rzesze turystów. Sama miejscowość jest dosłownie oblężona, wybrzeże zatłoczone, a ceny wyższe niż w innych częściach Krymu.

Plaże są w większości bezpłatne. W centralnej części kurortu plaże są poprzegradzane od siebie, natomiast na wschodnich obrzeżach są w mniejszym stopniu zmodyfikowane przez człowieka.

Na wschodnim krańcu Koktebela, za małą rzeczką znajduje się dzika plaża nudystów - prawdopodobnie największa na terenie byłego Związku Radzieckiego.

Plaże w Koktebelu wyłożone są z kamieni-otoczaków, natomiast zaraz po wejściu do morza dno robi się piaszczyste. Natomiast ostatnia plaża położona w stronę Karadahu została zabudowana deskami, z których po drabinkach schodzi się wprost do morza.