Mapa serwisu | Kontakt

Wspinaczka skałkowa na Krymie

Bakczysaraj

Miejsce posiada 5 sektorów, z których każdy ma ok 20 tras o stopniu trudności od 5a do 7c. Długość tras waha się od 8 do 23 metrów. W lecie jest tutaj w dzień bardzo gorąco, dlatego większość ludzi zaczyna wspinaczkę rano lub po południu. Niedaleko znajdują się sklepy i jarmarek.

Uarch-kaya

Uarch-kaya posiada ponad 50 tras o stopniu trudności od 6a do 8c+. Skała położona jest powyżej drogi Jałta Sevastopol, 45 km od Jałty i Sevastopola. Uarch-kaya jest odpowiednie także na tzw. "multipitchclimbing", czyli kilkudniowa wspinaczka z dłuższymi postojami.

Parus

Skała swoim wyglądem przypomina żagiel w morzu. Posiada 30 tras o stopniu trudności od 6b do 7c.
Położona jest na zachód od Foros, 50 km od Jałty i 15 minut pieszo od trasy Sewastopol-Jałta.

Simeiz

Dostępne są tu dwie skały;
Koshka (Kot) - około 30 tras 5a-8a. Długość tras to 13-27 metrów. U podnóża jest sporo jałowców.
Krylo Lebedya (Skrzydło łabędzia) - skała znajduje się bezpośrednio na plaży, ponad 30 tras 6a-8a, długość tras to 20-30 metrów. Krylo Lebedya złożone jest z trzech sektorów.

Nikita

Jest tutaj około 80 tras od 5a do 9a. Wysokość skał to około 12-25 metrów. Często można spotkać tu sławnych wyczynowców.
W pobliżu znajduje się Nikicki Ogród Botaniczny.

Red Stone

Skała znajduje się w Krasnokamenka, 20 minut jazdy samochodem z Jałty. Występuje tu około sto szlaków od 5a do 8c. Obok znajdują się sklepy i mały jarmark, gdzie można zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Po wschodniej stronie skały jest jezioro, a do morza dojdziemy w 50 minut.